Cryptolocker – Hacker Saldırısı – Fidye Virüsü

  • Home
  • Hizmetler
  • Cryptolocker – Hacker Saldırısı – Fidye Virüsü

Cryptolocker – Hacker Saldırısı – Fidye Virüsü

Cryptolocker - Hacker Saldırısı - Fidye Virüsü

Teknolojinin gelişmesiyle beraber sanal suçlar da artmaya başladı. Günümüzde sanal suçlarla da fiziksel suçlar kadar sık görülüyor. Siber saldırı ise en çok karşılaşılan sanal tehditlerden bir tanesidir. Bu saldırılar özellikle veri kayıplarına neden oluyor. Cryptolocker – hacker saldırısı – fidye vi

rüsü nedeniyle veri kayıpları yaşıyorsanız sizlere destek verebiliriz.

Siber saldırı, sistemlerin açıklarını kullanarak kaçak girişlerin yapılmasıdır. Yapılan girişler sonrasında üçüncü kişiler kullanıcı bilgilerini elde edebiliyor. Saldırganlar farklı alanlarda problemler yaratabilir. Kredi kartı bilgilerini ele geçirmek en temel nedenlerden bir tanesidir. Bununla beraber cihazlarındaki kişisel ya da kurumsal bilgilerin ele geçirilmesi de en çok yapılan saldırılar arasındadır.

Siber saldırıları önlemek için farklı yöntemler bulunsa da tam olarak korunmak mümkün değildir. Bu yüzden saldırılar nedeniyle verilerin kaybı normal olacaktır. Saldırı sonrasında şifrenin çalınarak yapılan usulsüz işlemler ciddi zararlarla karşılaşmanıza neden oluyor.

Bilgisayar sistemlerine birçok farklı sebepten dolayı virüs bulaşabilir. Saldırı sonrasında veri kaybı yaşandığında sistemler kilitlenebiliyor. Böyle bir durumda tamamen hemen profesyonellerle iletişime geçmeniz gerekir. Virüs bulaşan dosyaları kurtarma işlemi ancak bizin gibi profesyonel firmalar aracılığıyla yapılabilmektedir.

Bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyaya ulaşım sağlayamıyorsanız bizlere güvenebilirsiniz. Virüslü dosyaları kurtarma işlemi için bizleri arayabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız tarafından başlatılan çalışmalar ile beraber bilgisayarlarınız virüsten temizlenecektir.

Siber Saldırıyı Kimler Yapar?

Siber saldırı yapan kişilere hacker adı verilir. Saldırganlar kendi çıkarları adına kişisel ya da kurumlara atak yapabiliyor. Hacker olmak için özel bir eğitim almak gerekmiyor. Yine de yazılım ve programlara hakim kişiler bu işlemleri gerçekleştiriyor. Hacker saldırısı özellikle birçok kişinin veri kaybına uğramasına neden olabiliyor. Virüs saldırıları sonrasında;

  • Cihazınız anormal bir şekilde çalışır. Bu durumda veriler bozulabilir.
  • Virüs saldırısı sonrasında yaşanan arızadan dolayı dosyalar silinebilir.
  • Siber saldırı nedeniyle erişmek istenilen veriler kaybolabilir,
  • Trojan saldırıları ile verilerin üzerine başka dosyalar yazılabilir.

Firmamız veri kurtarma için güvenilir bir destek veriyor. Sektördeki en yüksek başarı oranını koruyan firmamız, profesyonel veri kurtarma çalışmalarını sunabiliyor. Ekiplerimiz yüksek başarı oranıyla veri kurtarma çalışmalarını elinizin altına getiriyor. Türkiye genelinde veri kurtarma çalışmalarımız sizleri bekliyor. Veri kayıplarında sorun tespit edildikten sonra veri kurtarma fiyatı verilecektir. Çalışmalara onay vermeniz halinde hızlı bir şekilde veri kurtarma işlemine başlanır. Özel laboratuvarımız kısa sürede verilerinizi sizlere teslim edecektir.

Cryptolocker - Hacker Saldırısı - Fidye Virüsü

CryptoLocker Virüsü Nedir? Veriler Nasıl Kourunur?

CryptoLocker virüsü, bilgisayarda yer alan dosyaları şifreler. Böylece kullanıcı dosyalarına erişemez. Bilgisayar üzerinde önemli veriler barındıran kişilerin bilgisayarlarına yönelik yapılan saldırılarla genel olarak fidye talep edilmektedir.

CryptoLocker, kırılmayı zorlaştıran asimetrik bir şifreleme yönteminden destek alır. Bu iki anahtarlı sistem birbirine bağlı şifreler içermektedir. Dosya üzerinde şifre çözme için bir özel anahtar kullanılmaktadır. CryptoLocker gibi fidye yazılımlarıyla operatörler, dosyalarınızın şifresini çözmek için ihtiyaç duyduğunuz özel anahtarı elinde tutmaktadır. Saldırı uygulaması çoğu modern fidye yazılımı programına benzer şekilde çalışmaktadır. İlk olarak dosyalarınızı şifreler ve ardından dosyalarınızı geri almak için bir fidye ödemeniz gerektiğini bildiren mesajı gönderir.

Cryptolocker – Hacker Saldırısı – Fidye Virüsü ; CryptoLocker saldırısı gerçekleştirenler kurbanlaruna, ücretini ödemek zorunda oldukları özel anahtarın belirli bir süre içinde imha edileceğini bildirir. 2013 yılından bu yana saldırılar düzenli olarak kullanıcılara yapılıyor. Yüksek bir ücret karşılığında kilidini açmayı vaat eden bir çok çevrimiçi hizmet bulunuyor. Ancak bu hizmetlerin başarı oranı son derece düşüktür. Siber suçlulara fidye yazılımına teslim olmayarak gelecekteki kurbanların kurtarılmasına yardımcı olabilirsiniz. Dosyalarınızı geri yüklemek için veri kurtarma firmasından destek alabilirsiniz.

Dosyaları kurtarmanın en güvenilir yolu onları bir yedekten geri yüklemektir. Ancak saldırı sonrasında bu yedekleri kaybettiyseniz bizlere danışabilirsiniz.

Kötü amaçlı yazılımların hızlı tespiti virüsün sistem üzerinde hızlı bir şekilde yayılmasının önüne geçilmesini sağlar. Yapılan önlem sonrasında virüslü sistemleriniz karantinaya alınmalı, onarılmalı ve geri yüklenmelidir.

Bilgisayarınıza virüs bulaştıktan sonra kesinlikle dosyaların uzantılarıyla oynamamanız gerekir. Yapılan işlemler dosyalarınızın kalıcı hasar görmesine neden olabilir. Herhangi bir işlem yapmadan bir an önce bizimle iletişime geçmeniz gerekir.

Veri kurtarma hizmetleri şirketlere kaybettiği verilerin kurtarılmasına destek verir. Veri kaybının nedeni farklılık gösterebilir. Hacker saldırıları da bunlardan bir tanesidir. Veri kurtarma hizmetleri saldırılar nedeniyle kaybedilen verileri geri kazanmanızı sağlar. Veri kurtarma hizmetleri firmalara verilerinin güvenli ve verimli bir şekilde geri kazanmasını sağlayacaktır.

Fidye Virüsü Saldırısı Sonrası Veri Kurtarma Hizmeti

Fidye virüsü farklı şekillerde kullanıcıların karşısına çıkabilir. Saldırı vektörü, kullanılan fidye yazılımı türleri için önemli konulardan bir tanesidir. Saldırının boyutunu ve kapsamını tahmin etmek için hangi verilerin silinebileceğini düşünmek gerekir. Bu yüzden her duruma karşılık verilerin önceden yedeklenmesi ve güvenlik yazılımının uygun şekilde kullanılması önemlidir.

Şifrelenmiş dosyalar genel olarak ciddi zarar görmektedir. Sahip olduğumuz sisteminiz ve verileriniz üzerindeki etkisini minimize etmek için güvenilir çözümler sunuyoruz. Verileri kurtarmak için virüs sisteminize daha fazla bulaşmadan uygulamak gerekir. Eğer sistem doğru bir şekilde hazırlanmış ve güvenli hale getirilmişse veri kaybı en düşük hale gelecektir.

Cryptolocker – Hacker Saldırısı – Fidye Virüsü ; Fidye yazılımlarını etkisiz kılacak en önemli konulardan bir tanesi düzenli olarak güncelleme almaktadır Güncelleme almamış dosyalar saldırganlar tarafından daha hızlı bir şekilde şifrelenmektedir. USB bellekler gibi harici sürücüleri, pek çok ağ ve bulut dosya depolamasını da içerisinde bulundurur. Bu yüzden düzenli yedekleme yapınızda, eğer aktif yedek alınmıyorsa düzenli olarak harici sürücüyü ya da yedekleme servisinin bağlantısını kesmelisiniz.

Zararlı fidye virüslerle mücadele söz konusu olduğu zaman önleme, kurtarma işleminden yararlanmak gerekir. Şirketinizi bir bilgisayar korsanının kurbanı olmaktan kurtarabilirseniz verilerinizi en iyi şekilde koruma altına alırsınız. Veri kurtarma işlemlerinde uzmanlardan oluşan ekibimiz, sisteminizdeki zayıflıkları da tespit edebiliyor. Ekiplerimiz risk altındaki önemli varlıkları, şirketinize ve verilerinize yönelik tehditleri kolayca belirleyebiliyor.

Bilgisayar korsanlarını engellemek için en doğru uygulamaları elinizin altına getiriyoruz. BT altyapınızın boyutu ne olursa olsun güvenilir kalması gerekir. Aksi durumda şirket içerisinde tüm operasyonunuzu riske atabilirsiniz. Merkezimiz teknoloji denetimi, sistemlerinizin olması gerektiği gibi çalışmasını sağlayarak korsanlara karşı koruma sağlar.

Sistemleriniz saldırılara maruz kaldığı zaman yanınızdayız. Hiçbir işlem yapmadan direkt bizimle iletişime geçerek verileriniz hızlı bir şekilde kurtarabilirsiniz. Böylece fidye ödemenize gerek kalmayacaktır. Firmaların çok daha optimum şekilde çalışması için en doğru çözümleri sunabiliriz. BT başarınız için bir plan oluşturmanıza yardımcı olabilirsiniz. Profesyonel destek sayesinde tuzaklardan kaçınabilir ve sizin için en önemli olan verileri koruyabilirsiniz.

Siber Saldırı Sonrası Veri Kurtarma Hizmeti

Teknolojinin gelişmesi ile beraber bilgiye erişim olanakları da artmaktadır. Günümüzde bilgiye erişimin kolaylaşması da bilginin güvenliğinin sağlanması gerekir. Günümüz bilişim sistemlerinin hayatın her alanında kullanılması siber saldırı şikayetlerinin de öne çıkmasını sağlamaktır. İnternet, bireylerden, devlet kurumlarına, ekonomiden ticarete ve bankalara kadar yayılmıştır. Günün herhangi bir anıda siber saldırılara maruz kalabilirsiniz. Saldırılar sonucunda sitelere veya bilgisayarlara trojanlar sokulabilir. Açıklar bulunarak bilgiler ele geçirilebilir. Bu durum birçok kişiyi sıkıntıya sokacaktır.

Tüm dünya birbirileriyle siber savaş içine girer. Saldırılar sadece veri çalmak ya da veriyi ele geçiren saldırganlara misilleme yapmak amacıyla yapılabilir. Siber saldırılarda verilebilecek hasarın büyüklüğü, saldırıyı yapan kişilerin uzmanlığına göre değişebilir.

Merkezimiz kuruluşundan bu yana bilgisayar ve yazılım teknolojileri üzerine uzmanlaşmış bir firmadır. Veri kurtarma konusunda profesyonel ekip ile virüslü veri kurtarma alanında uzun zamandır çalışma gerçekleştiriyoruz. Firmamız her türlü medyadan veri kurtarabiliyor. Ücretsiz analiz yaparak verilere en doğru destek veriyoruz.

Virüslü Bilgisayardan Dosya Kurtarma

Güvenlik amaçlı yazılımlar yapılacak virüs saldırılarını önlemeye yöneliktir. Farklı nedenlerden dolayı bilgisayara virüs bulaşabiliyor. Bilgisayara bağlanan taşınabilir disklere virüsler daha kolay bulaşabiliyor. Virüsler bazı durumlarda dosya uzantılarını değiştirerek bu dosyaların açılmasını engelleyebiliyor. Bazen de dosyaların kaybolmasına ya da bozuk dosya hatasına neden oluyor. Virüs bulaşan bilgisayarlara dosya kurtarma işleminin yapılmasına ihtiyaç duyulabiliyor.

Veri alanında profesyonel bir müdahaleye gereksinim duyabilirsiniz. Virüs bulaşan PC den dosya kurtarma işleminin yapılmasını istiyorsanız mutlaka profesyonel bir Trust veri kurtarma merkezi ile irtibata geçmelisiniz. Veri kurtarma işlemi ancak uzman ekipler tarafından yapılan profesyonel bir müdahale ile tamamlanır. Virüsün türüne bağlı olarak özel bir işlem uygulanır. Böylece bilgisayarın virüsten arınması sağlanır. Daha sonra dosyalar üzerine bir müdahalede bulunularak dosyalar yeniden erişilebilir hale getirilir.

Merkezimiz veriler üzerine en yeni teknikleri ve en etkin yöntemleri kullanarak başarılı çalışma sunabiliyor. Virüs bulaşan bilgisayardan dosyaların kurtarılması alanında uzmanlaşmış olan ekiplerimizle harekete geçiyoruz. Böylece virüslü dosyalarınıza yeniden erişebilmenizi sağlar. Bilgisayarınıza gelişigüzel müdahalede bulunmanız daha büyük sorunlara neden olabilir. Bu yüzden hemen bizimle irtibata geçerek bilgisayarınızı bizlere ulaştırmanız gerekir. Türkiye’nin tüm illerinden kargo yolu ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz. Cryptolocker – hacker saldırısı – fidye virüsüne karşı koruma ve veri kurtarma hizmetleri için bizleri arayabilirsiniz. Veri koruma hizmetlerimizle Türkiye’nin en iyi firmalarından bir tanesiyiz. Ekiplerimizle sizlere nitelik kurtarma desteği verebiliriz.

Kişisel verilerin korunmasına dair genel mevzuata buradan ulaşabilirsiniz..

Comments are closed