Raid 10 Veri kurtarma

RAID 10 dizinizde hangi belirtiler var?

 

RAID 10’unuz hata olmuşsa veya sorun yaşıyorsanız, sorununuzu RAID 10 veri kurtarma uzmanlarına devretmeniz akıllıca olacaktır. Trust Veri Kurtarma, verilerinizi almak için gereken kurtarma düzeyini hızlı bir şekilde değerlen direrek ve verilerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde geri almanın ne kadar süreceği konusunda size tavsiyede bulunacaktır.

Uzmanlarımız , RAID arraylerinden veri kurtarma hizmetleri söz konusu olduğunda , yıllar içinde RAID 10 da dahil olmak üzere yüzlerce RAID cihazından verileri kurtararak gerçek uzmanlar haline geldiler. Verilerinizi kaybetme riskini göze almayın, bunun yerine RAID 10 cihazınızı trust veri kurtarma uzmanlarımıza emanet edin. Hasar düzeyi ne olursa olsun sorunun en kısa sürede çözüleceğinden emin olabilirsiniz.

RAID 10 kurtarma durumu nasıldır

 

Durumunuzu inceleyebilecek ve tüm iyileşme süreci boyunca size rehberlik edebilecek bir uzmanımızla ücretsiz danışmanlık yayarlamak için çevrimiçi talep teklifimizi doldurabilir veya telefondan bizi arayabilirsiniz. Dilerseniz ofisimizi ziyaret etmekten de çekinmeyin veya disklerinizi bize kargolayın. İş günü ve tatil günleri fark etmeksizin 7/24 hizmetinizdeyiz! Sizin için en uygunu hangisiyse.

Disklerinizi ve çıktıkları bölmelerin numarasıyla doğru şekilde etiketlediğinizden emin olun (arrayda olma sırasına göre)

Baloncuklu ambalajla güvenli bir şekilde paketleyin

Neden Trust Veri Kurtarma RAID 10 ?

Trust Veri Kurtarma’yı seçtiğinizde elde edeceğiniz yukarıda belirtilen avantajların yanı sıra, veri kurtarma hizmetlerimiz çeşitli sebeplerden kaynaklanan hasarlarla başa çıkma konusunda oldukça deneyimliyiz

Mantıksal (virüs bulaşmaları, silinmeler, bozulmalar, üzerine yazılan MTF, bölümlerin kayıp yapısı, biçimlendirilmiş bölümler…)

Fiziksel (hasarlı kontrolör, aktüatörün arızası, ortam hasarı, elektrik hasarı, bozuk sektörler, aşırı ısınmadan kaynaklanan hasar….)

Sel, yangın, elektrik kesintisi gibi afetler…

Uzmanlarımız RAID 10’un her boyutu, konfigürasyonu, işletim sistemi veya platformundan veri kurtarabilmektedir. Önyükleme yapamama, eksik bölümler, verilerinize erişememe ve RAID 10 konfigürasyon ayarının bozulmasına kadar cihazınızın yaşadığı her türlü problemi tedavi edebiliriz…

RAID 10’dan veri kurtarmadan önce yapılması ve yapılmaması gerekenler.

Verilerinizi RAID 10 aygıtından kurtarma olasılığının maksimum olmasını sağlamak için, RAID 10’unuzun arızalanması durumunda nasıl davranacağınızla ilgili bazı temel şeyleri bilmelisiniz.

İlk sorun belirtisinde sisteminizi kapatın

Sorunu kendi başınıza çözmeye çalışmayın. Bozuk arrayi onarmak güvenli ortam ve teknikler gerektirir ve büyük olasılıkla bunu işyerinde güvence altına alamazsınız.

RAID 10 cihazınızı kime emanet edeceğinizi iyice ve çok dikkatli bir şekilde inceleyin

Kontrollü, güvenli ve temiz bir ortam sağlayan bir hizmet seçin

RAID veri kurtarma söz konusu olduğunda önde gelen uzmanları bir araya getiren bir hizmet seçin

RAID 10 aygıtlarından veri kurtarmada ileri teknolojileri ve yöntemleri kullanan bir hizmet seçin. İşletmenizi kısa sürede çalışır duruma getirmek için mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için Trust Veri Kurtarma’yı seçin!

RAID 10 hakkında

RAID 10 RAID 1 (“yansıtma”) ve RAID 0 (“şeritleme”) yapılandırmasının avantajlarını birleştirir. Bu, temel olarak iki RAID 1 ayna dizisi oluşturduğu ve verileri bunların üzerinden ayırdığı, böylece hem performansı hem de hata toleransını artırdığı anlamına gelir. En az 4 sürücü gerektirir ve veri kaybına neden olmadan alt dizi başına bir sürücünün düşmesine dayanabilir. Hiçbir ayna tüm sürücülerini kaybetmediği sürece verileriniz güvendedir.

En iyi performansı veren RAID seviyesidir. Diğer RAID seviyelerinin Raid-0-1-5 göre daha fazla sike ihtiyaç duyar. Bu RAID seviyesi yüksekçe fayda sağlanan veri tabanı sunucuları veya birçok yazma operasyonu gerçekleştiren donanımlar için idealdir. RAID 10, bir donanım veya yazılım olarak uygulanabilir ama yazılım olarak kullanılmaya çalışıldığında performans avantajları kaybolur.

 

Comments are closed